Aktualna wersja językowa: pl

Zadzwoń

Sadzonki Jagody Kamczackiej

Owoce
Co oferujemy?

Sadzonki
Jagody Kamczackiej

Oferujemy starannie wyselekcjonowane, dobrze ukorzenione, w najlepszych cenach sadzonki odmian: Wojtek, Zojka, Aurora, Honeybee, Indigo Gem, Baczkarskij Velikan, Leningradzkij Vielikan, Vasilevskaja, Vostorg.

Oferujemy dowóz sadzonek po kosztach transportu oraz wysyłkę w skrzyniopaletach.

 

Owoce


Odmiany:

Wojtek

Odmiana uznawana za jedną z najsmaczniejszych. Ponieważ została wyselekcjonowana w Polsce doskonale nadaj się do uprawy w naszych warunkach. Krzewy potrafią żyć nawet do 35 lat. Wymaga gleb lekko kwaśnych, piaszczysto-gliniastych, rośnie także na glebach obojętnych i zasadowych, wymaga stanowisk słonecznych lub lekko zacienionych. Nie wymaga dużej pielęgnacji, plantacje wystarczy lekko nawozić, odchwaszczać, w razie potrzeby podlewać. Gatunek wyjątkowo odporny na susze i mróz (do -45o C). Zaleca się sadzenie przynajmniej dwóch odmian jagody kamczackiej obok siebie, dzięki czemu zwiększymy owocowanie krzewów. Krzewy kwitną już w kwietniu, w maju i czerwcu pojawiają się owoce ( duże osiągające nawet do 3 cm długości). Odmiana plenna nawet do 5kg owoców z krzewu.

Zojka

Odmiana wyselekcjonowana w Polsce. Polecana do nasadzeń wraz z odmianą Wojtek jako zapylacz. Wymaga gleb lekko kwaśnych, piaszczysto-gliniastych, rośnie także na glebach obojętnych i zasadowych, wymaga stanowisk słonecznych lub lekko zacienionych. Nie wymaga dużej pielęgnacji, plantacje wystarczy lekko nawozić, odchwaszczać, w razie potrzeby podlewać. Odmiana wczesna kwitnie i owocuje kilka dni przed odmianą Wojtek. Obficie owocuje do 4 kg z krzewu. Odporna na mrozy plonuje nawet do 30 lat. Zaleca się sadzenie przynajmniej dwóch odmian jagody kamczackiej obok siebie, dzięki czemu zwiększymy owocowanie krzewów.

 Top